18 Ocak 2010 Pazartesi

KİRPİKLER İÇİN TATLI BADEM YAĞI KAZASI

Birçok güzellik blogunda forumlarda ve çeşitli sitelerde badem yağı ve hint yağının özellikle saç,kaş ve kirpikler de etkili olduğunu görmüşsünüzdür.Ben de bu sebeple aktardan minik şişe de tatlı badem yağı almıştım(Mecit Efendi)Genellikle kirpik dökülmesine ve uzamasına fayda sağlar.
Aslında uzun fakat tam kıvrık olmayan kirpiklerimi yalnızca waterproof rimellerin zararlı etkisinden korusun terapi olsun diye sürmüştüm yoksa çok ciddi beklentilerim yok. Alt ve üst Kirpik diplerime gözkapağıma ve kirpik boyunca uygulayıp bekledim.Bakışlarım puslanmaya gözüm sulanmaya ve gözümde asidik Ph'a kayış hissettim hafif yanma sonucunda.Suyla temizledikten sonra göz kapaklarımda ve kirpik diplerimde hafif şişme belirdi.Hala da tam anlamıyla geçmiş değil.Faydalı diye birçok bitkisel yağ ve kremleri iyice arastırmadan bilinçsiz kullanımından kaçınmak gerek.Okuduğum yazılara göre yanlış kullanım bir süre sonra görme bozukluklarına ve göz tabakasının dokusuna zarar veiyormuş ayrıca 2 dakikadan fazla tutmamak yalnızca kirpik uçlarına sürmek lazımmış.Sakın rimellerinizin içine damlatıp beraber uygulamayın istenmeyen durumlarla karsılasmamak adına.

4 yorum:

funda dedi ki...

ben de bir rimelin içine doldurmuştum badem yağı sürüyordum...
peki kökten ne yaptım dersin :)
kirpik uçlarını kestim ama gayette güzel uzadılar tavsiye ederim :))

Ballı Cimcime dedi ki...

Aynı hataya ben de düşmüştüm canım; 1-2 gün şiş ve batan gözlerle gezmiştim, kabus gibiydi:) Sonra fırçalı Mavala diye bir ürün aldım onu kullanıyorum kirpik uçlarına, tavsiye ederim.

€s®ac@ dedi ki...

@funda; tavsiyen için teşekkürler ben korkarım be canım kesmeye iş açmıyım başıma :))

@Ballı Cimcime; Bunu arastıracagım Cimcimecim benimde tam 2 gün sürdü puslu görüşümün düzelmesi ve şişkinlikler.Deneme yanılma
oldu resmen :)

Smyrnote Design dedi ki...

Bu paylaşım çok faydalı olmuş tatlım çünkü ben de almıştım da neyseki daha uygulama yapmamıştım:)